بهترین کشور های جهان در حال حاضر برای مهاجرت کاری کدامند؟

مهاجرت چیست؟

 

مهاجرت به معنای جابجایی و نقل مکان کردن از مکانی به مکان دیگر برای کار و ادامه زندگی و… است، مردم به دلیل نبودن یا نامساعد بودن شرایط ادامه زندگی، نیاز به آموزش بهتر، درآمد بهتر، آزادی های سیاسی بهتر، امکانات تفریحی، بهداشتی و اقتصادی بهتر یا حتی احساس ترس از نزدیک بودن جنگ در مکان فعلی اقدام به مهاجرت میکنند. اما، می دانید بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کدامند؟

 

 

 

 

مهاجرت کاری

 

داشتن یک شغل خوب و درآمد کاری مناسب از خواسته های اولیه همه ی انسان ها می باشد، خواسته ای که که در بسیاری از کشور های جهان تبدیل به یک آرزو شده است که به همین خاطر بسیاری از مردم این سرزمین ها به دنبال مهاجرت کاری به منظور پیدا کردن کار و حرفه ی مناسب در کشوری که از همه ی لحاظ بتواند نیاز های این مردم را برآورده کند هستند.

اگر می خواهید برای پیدا کردن کار مناسب به کشوری خوب مهاجرت کاری کنید یا حتی اگر هدف نهاییتان کسب اقامت دائم در کشور مقصد است، آگاهی از شرایط کاری و شرایط زندگی در کشور مقصد و تحقیق درباره بازار کار آن کشور نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری شما دارد.

لازم به ذکر است که بسیاری از کشور ها در صورتی که در آنجا پیشنهاد شغلی ای داشته باشید و یا از حمایت شرکت های محلی آن کشور برخوردار باشید، با سهولت بیشتری به شما ویزا اهدا میکنند که البته این موضوع شامل داشتن شرایط کامل برای مهاجرت کاری شما می باشد.

 

بهترین کشور های جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟

 

با در نظر داشتن این که قوانین مهاجرت کاری هر کشور با دیگر کشور ها متفاوت است به این موضوع می پردازیم:

 

با توجه به این که معیار های زیادی وجود دارد که با کمک آنها می توانید شرایط یک کشور را برای انتخاب مقصد مهاجرت کاری خود بسنجید، معیار های عمومی مانند دامنه پیشفت شغلی ، مزایای کار در آن کشور، توازن زندگی و کار و یا همچنین معیار های شخصی مانند نزدیکی فرهنگی با کشور مبدا وجود دارد.

شایان ذکر است که اگر هدفتان مهاجرت از طریق کار است حتما باید عواملی مانند زبان، سهولت دریافت ویزای کار و شرایط دریافت اقامت از طریق مهاجرت کاری را در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن تحقیقات اچ اس بی سی ( HSBC) رتبه بندی بهترین کشورها به منظور مهاجرت کاری منتشر نموده که این رتبه بندی بر اساس مطالعات و همچنین نظرسنجی موسسه YouGov از میان 27 هزار مهاجر در بیش از 190 کشور مختلف دنیا منتشر شده است.

در این نظرسنجی سوال هایی نظیر وضعیت شغلی، مزایای قرارداد استخدام، وضعیت زندگی، تعادل بین کار و زندگی و همینطور میزان درآمد پرسیده شده است.

 

بهترین کشور های جهان برای مهاجرت کاری به ترتیب عبارتند از :

 

1-  نروژ

2-  آلمان

3-  سوئد

4-  نیوزلند

5-  کانادا

6-  سنگاپور

7-  استرالیا

8-  امارات متحده

9-  هنگ کنگ

10-   بریتانیا

 

ما در اینجا قصد داریم شما را با چند کشور اول بیشتر  آشنا نماییم.

 

 

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

 

نروژ

 

کشور نروژ به دلیل داشتن صنایع قدرتمند و روبه رشد همچون معدنکاری، نساجی، صنایع غذایی و تولید چوب و کاغذ فرصت های شغلی بسیاری را برای طیف گسترده ای از مهاجران از سراسر دنیا با مهارت ها و قابلیت ها و همچنین تخصص های مختلف فراهم آورده است.

درآمد متوسط سالانه مهاجران 97486 دلار که بسیار حائز اهمیت به منظور مهاجرت کاری می باشد.

کشور نروژ در چند سال اخیر پیشرفت اقتصادی چشمگیری داشته به صورتی که در بین تمامی کشور هایی ک این نظر سنجی انجام شده است رتبه اول را کسب نموده و بهترین وضعیت را در تعادل کار و زندگی (دخل و خرج) با 87 درصد رضایت داشته است.

 

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۹۷۴۸۶ دلار (حدود ۴۴۴ میلیون تومان)

 

نروژ در چند سال گذشته پیشرفت اقتصادی خوبی داشته است و در میان همه کشورهایی که این نظرسنجی انجام شده است بهترین وضعیت را در تعادل کار و زندگی با ۸۷ درصد رضایت داشته است.

 

آلمان

 

بازار کار آلمان تخصصی است و با سرعت زیادی در جریان است.

به همین دلیل فرصت های شغلی برای کارشناسان و متخصصان در این اقتصاد به روز و وسیع وجود دارد و مهاجرت کاری به این کشور بسیار مناسب است. نکته قابل توجه راجع به این کشور این است که امکان کار در پوشش اجازه ی اقامت برای شما فراهم می شود و ویزای جداگانه ارائه نمی شود. . برای کسب اجازه‌‌ی کار در دسته‌ی نیروی متخصص باید مدرک دانشگاهی معتبر، مهارت و تخصص در رشته‌ی مورد نیاز و پیشنهاد شغلی داشته باشید.

 

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۹۷۶۹۳ دلار که حائز اهمیت است و همینطور آلمان برای مهاجران مزیت امنیت شغلی و ارتقا شغلی دارد. ۷۰ درصد مهاجران کاری گفته‌اند امنیت شغلی بهتری نسبت به کشور مبدا دارند.

 

سوئد

 

به منظور بدست آوردن مجوز کار در سوئد باید یک پیشنهاد انجام کار در کشور سوئد داشته باشید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کاری بکنید.

متوسط درآمد در کشور سوئد انقدر بالا نیست که افراد با توجه به سابقه ذهنی خود در مورد میزان هزینه زندگی انتظار دارند.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا، توزیع درآمد متوسط بین صنایع و مشاغل بیشتر است. کشور سوئد به عنوان یک مکان مناسب برای تامین رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی کردن مشهور می باشد.

این کشور، در شمال اروپا واقع شده است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زیستی در سراسر جهان است. به عنوان مثال به والدین به ازای هر فرزند که متولد شود 480 روز مرخصی با حقوق، مراقبت های بهداشتی رایگان، مرخصی استعلاجی نامحدود، و کمک هزینه برای مراقبت روزانه از فرزندان خود اعطا می گردد.

 

نیوزلند

 

کشور نیوزلند به دلیل دارا بودن از محصولات کشاورزی خوب معروف است ولی خدمات مالی، رفاهی، گردشگری و تولید نیز از صنایع مهم این کشور هستند.

اکثر کسانی که به منظور مهاجرت کاری به این کشور مهاجرت نموده اند در حوزه‌ی آموزش، بهداشت، سلامت و جنگلداری مشغول به کار هستند.

بهتر است بدانید که رایج ترین ویزای کاری در این کشور ویزای کار مهارت های ضروری است که یک ویزای موقت است اما امکان دریافت اقامت دائم از طریق آن وجود دارد و برای دریافت این نوع ویزا باید شغلی پیدا کنید که در فهرست مهارت‌های ضروری کشور نیوزیلند باشد.

42 ساعت کار در هفته. اکثر افرادی که به این کشور مهاجرت کاری میکنند، به دنبال زندگی با کیفیت هستند. یک مهاجر انگلیسی در مورد نیوزلند میگوید: نیوزلند دارای سبک زندگی پایدار و دوستانه ای است.

 

کانادا

 

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌های جهان است، کانادا کشوری است که به کیفیت زندگی ساکنانش اهمیت می‌دهد و سفر به منظور مهاجرت کاری به این سرزمین خوب است.

 

 

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟

 

 

بیمه کاری خوب، استفاده از امکانات رفاهی اجتماعی (افراد مقیم در کانادا در صورتی که قادر به یافتن شغل و تامین هزینه‌های زندگی خود نباشند، می‌توانند از امکانات دولتی و رفاه اجتماعی برخوردار شوند)، برنامه بازنشستگی در کانادا، مستمری سالمندان، امتیازات کودکان، سیستم آموزشی، سیستم درمانی از جمله امتیازات و امکاناتی هستند که در کانادا وجود دارند.

 

No Comments

Post A Comment

You don't have permission to register