از مزایای ادامه تحصیل در اروپا چه می دانید؟

تحصیل در اروپا چند سالی است که میان دانشجویان بسیار رایج شده است و افراد زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی مختلف اقدام می کنند. با تحصیل در اروپا می توانید هم سطح علمی خود را ارتقا دهید و هم با فرهنگ و سبک زندگی های مختلف آشنا شوید. اگر شما نیز تحصیل در اروپا یکی از اهداف و آرزوهایتان است با ما همراه باشید تا با مزایای تحصیل در اروپا بیشتر آشنا شوید.

 

 

کار دانشجویی

 

 یکی از مزایای تحصیل در اروپا به خصوص در مقاطع بالا مانند دکتری و فوق دکتری آن است که دانشگاه محل تحصیل شما موظف می شود به شما کار پاره وقت مانند تدریس در دانشگاه و یا کار در آموزشگاه بدهد. حقوق این نوع کارها شاید آن چنان زیاد نباشد اما در اندازه ای هست که بتوانید مخارج ماهیانه زندگی خود را تامین کنید و حتی بخشی از آن را نیز پس انداز کنید.

 

 

تحصیل در اروپا

 

 

 

کار در آزمایشگاه های فوق پیشرفته

 

 کشورهای پیشرفته به روش های آزمایشگاهی و علومی که به جز تئوری همراه با ساخت و آزمایش است توجه ویژه دارند، لذا قریب به اتفاق دانشگاه های اروپایی آزمایشگاه هایی بسیار پیشرفته و مجهز دارند که می توانید در آن ها به انجام آزمایش های مختلف بپردازید. کار در آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته بدون شک از مهم ترین مزایای تحصیل در اروپا محسوب می شود.

 

 

ارائه خدمات و فعالیت های اجتماعی

 

 از دیگر مزایای تحصیل در اروپا شرکت در خدمات و فعالیت های اجتماعی مختلف است که دانشگاه برای ایجاد حس آرامش و نشاط برای دانشجویان خود برگزار می کند. بسیاری از این خدمات برای دانشجویان خارجی برگزار می شود تا احساس دلتنگی کم تری داشته باشند. ایجاد انواع باشگاه های فرهنگی، انجمن های دانشجویی و گروه های ورزشی همگی در این راستا هستند.

 

 

اعتبار مدارک دانشگاهی

 

فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه اروپایی معتبر از دیگر مزایای تحصیل در اروپا به حساب می آید. مدرک تحصیلی بسیاری از دانشگاه های اروپایی در سطح بین المللی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و فارغ التحصیلان آن چه برای کار و چه برای ادامه تحصیل از امتیاز بیشتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. کارفرمایان اعتماد زیادی به مدارک دانشگاهی اروپایی دارند.

 

 

 تنوع رشته ها

 

 ممکن است شما علاقه مند به تحصیل در رشته ای باشید که هیچ کدام از دانشگاه های کشور خودتان آن رشته تحصیلی را نداشته باشند. اما بدون شک تنوع رشته ها در دانشگاه های اروپایی از مزایای تحصیل در اروپا است که به شما این امکان را می دهد که در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

 

 

با فرهنگ جدید آشنا می شوید

 

 از دیگر مزایای تحصیل در اروپا جدا از مساله درس و تحصیل، آن است که شما با دنیایی کاملا متفاوت از فرهنگ ها، نژادها، آداب و رسوم و زبان آشنا می شوید. زندگی در یک کشور اروپایی می تواند یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین تجربه های تمام زندگی شما به شمار رود که برای همیشه در ذهنتان باقی بماند. اکثر کشورهای اروپایی دارای تاریخ و هویت منحصر به فردی هستند که روبرویی با فرهنگ آنان چالشی جذاب خواهد بود.

 

 

دریافت بورسیه های تحصیلی

 

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مطرح و مهم اروپایی می تواند یکی از بهترین مزایای تحصیل در اروپا به شمار رود. در صورت داشتن رزومه قوی و مناسب می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته های مختلف و مقاطع ارشد و بالاتر به دانشگاه های مورد نظر خود درخواست دهید. همچنین این امکان همیشه وجود دارد که در صورت کسب نمرات ممتاز در رشته خود، حتی در میانه راه تحصیل خود به دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی نائل شوید.

 

 

تحقیقات خلاقانه

 

از دیگر مزایای تحصیل در اروپا آن است که دست شما برای هر نوع خلاقیت و نوآوری باز است و به طور کامل از طرف دانشگاه حمایت می شوید. کشورهای اروپایی پیشرفته همواره دنبال ایده های خلاق و نوآوری های جدید هستند تا بتوانند سطح کیفیت تحصیل و زندگی را در خود افزایش بدهند. اگر شما شخصی با ایده جدید و خلاقانه هستید، اروپا بهترین جا برای ادامه تحصیلتان می باشد.

 

 

پشتیبانی عالی از دانشجویان دکتری

 

بسیاری از کشورهای اروپایی از دانشجویان دکتری خود به طور کامل حمایت و پشتیبانی کرده و تمام نیازهای مالی و تحصیلی فرد را در بهترین کیفیت ارائه می دهند. امکانات پژوهشی و مالی فراوانی در اختیار این دسته از افراد برای پیشبرد اهداف علمی شان قرار می گیرد.

 

 

شهریه های مناسب

 

با بالا رفتن قیمت دلار شاید در حال حاضر شهریه های مناسب را نتوان از مزایای تحصیل در اروپا به شمار آورد. اما بهتر است بدانید هزینه تحصیل در اروپا به نسبت تحصیل در آمریکا بسیار مناسب و کم تر است. همچنین در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان، اطریش، فرانسه و کشورهای حوزه اسکاندیناوی تحصیل رایگان می باشد.

 

 

یادگیری چند زبان مختلف

 

از دیگر مزایای تحصیل در اروپا آن است که می توانید در کنار تقویت کامل زبان انگلیسی خود با چند زبان مختلف دیگر از جمله زبان کشوری که در آن تحصیل می کنید آشنا شوید و آن را بیاموزید. می توانید در کلاس های آموزش زبان های مختلف که با قیمتی بسیار مناسب در دانشگاه برگزار می شود نیز شرکت کنید. همچنین بسیاری از همکلاسی هایتان نیز می توانند به مانند یک معلم زبان مادری خود را به شما آموزش دهند.

 

 

اساتید سطح بالا از نظر سطح علمی

 

از دیگر ویژگی ها و مزایای تحصیل در اروپا آن است که شما سر کلاس اساتیدی می نشینید که اعتبار جهانی و سابقه تدریس چند ساله دارند. می توانید از علم و تجربیات اساتید خود استفاده کرده و سطح علمی خود را ارتقا دهید.

 

 

تحصیل رایگان برای همسر و فرزندان دانشجو

 

در بسیاری از کشورهای اروپایی، اگر شما در یکی از دانشگاه های کشور پذیرفته شوید همسر و یا فرزند شما می تواند به صورت رایگان و بعد از قبولی در آزمون ورودی در یکی از دانشگاه های آن کشور تحصیل کنند. همس شما در اکثر مواقع می تواند اجازه کار دریافت کند.

 

 

برخورداری از بیمه سلامت

 

از دیگر مزایای تحصیل در اروپا و بسیاری از کشورهای اروپایی آن است که در صورت اخذ ویزای دانشجویی می توانید از خدمات بیمه سلامت آن کشور نیز هموراه با خانواده برخوردار شوید.

 

 

امکان تغییر رشته

 

در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان بعد از یکسال تحصیل در یک رشته می توانید رشته تحصیلی خود را تغییر دهید و هیچ محدودیتی از نظر تعداد تغییر رشته نخواهید داشت.

تحصیلات در اروپا

No Comments

Post A Comment

You don't have permission to register