همه چیز در مورد مزایای تحصیل در استرالیا که نمی دانستید!

در این مقاله با ما همراه باشید تا برایتان از مزایای تحصیل در استرالیا، شرایط، اقامت و هر آنچه برای زندگی در استرالیا نیاز دارید، بگوییم.

 

 

مزایای تحصیل در استرالیا

 

 

استرالیا قاره-کشوری پهناور واقع در جنوب شرقی آسیا و یکی از قطب های علمی جهان می باشد که در سال های اخیر دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. در اینجا به برخی از دلایل این محبوبیت اشاره کرده ایم.

 

 

مزایای تحصیل در استرالیا و شرایط جوی و محیطی آن

 

شاید برای خیلی ها این مشکل وجود داشته باشد که آیا این کشور برای من محیطی امن صمیمی و راحت خواهد بود یا نه؟

استرالیا به دلیل اینکه پس از آمریکا و انگلستان در رتبه سوم پذیرش دانشجو قرار دارد مردم این کشور با این موضوع کاملا آشنا هستند.

از سوی دیگرکشور استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان شناخته شده است و می‌توان گفت این کشور به دلیل تنوع فرهنگی و زبانی، دارای موقعیت ممتازی بوده و دانشجویان در طول تحصیل با چالش های هیجان انگیزی روبرو هستند.

به یاد داشته باشید که از کل جمعیت 23 میلیونی، بالغ بر نیمی از آن‌ها از خارج از کشور آمده اند و این امر باعث شده است که هیچ‌گاه دانشجویان حس غریبی و دوری نداشته باشند.

همچنین از نظر آب و هوا کشور استرالیا معتدل و تا حدودی گرم است و سواحل زیبای این کشور دارای شهرتی جهانی هستند و همه سال میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر جهان می باشد.

تحقیقات نشان داده است که مردم استرالیا از شادترین مردمان جهان هستند و فرهنگ نوع دوستی در استرالیا بسیار ریشه دار می باشد. شرایط مطلوب آب و هوایی، کیفیت زندگی، قانونمند بودن جامعه و سیستم آموزشی قدرتمند این کشور باعث شده تا دانشجویانی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به این کشور بیایند.

 

 

شرایط بورسیه های تحصیل در استرالیا

 

این روزها کشور استرالیا دانشجویان بسیاری را برای تحصیل رایگان و بورسیه کردن می‌پذیرد و دولت این کشور سالانه تعداد زیادی بورس به متقاضیان خارجی اختصاص می دهد.

با توجه با اینکه دولت استرالیا سالانه 200 میلیون دلار بودجه مستقیما به این امر اختصاص داده است می توان دریافت که چقدر این کشور به مهاجرت نخبگان اهمیت می دهد و برای آن هزینه می کند.

با این وجود شرایطی هم برای اخذ بورسیه در دانشگاه های استرالیا وجود دارد از جمله اینکه: باید متقاضیان از دانشگاه های درجه یک فارغ التحصیل شده باشند همچنین معدل مورد قبول و بالایی کسب کنند.

لازم است بدانید بورسیه در استرالیا به این معنی نیست که تمامی هزینه ها برای دانشجو کسر خواهد شد این امر بسته به نوع بورسیه دانشجو دارد.

تنوع بورسیه ها در استرالیا بسیار بالاست و انتخاب بورسیه درست و اقدام برای دریافت آن نیازمند مشاوره صحیح و داشتن اطلاعات دقیق در امر پر کردن فرم های تقاضای بورس دارد.

همکاران ما در آرمان ویزا می توانند بهترین مشاوره ها را در زمینه انتخاب دانشگاه و اقدام برای دریافت بورس به شما بدهند.

 

 

مزایای تحصیل در استرالیا با تنوع رشته ها و دانشگاه ها

 

کشور استرالیا 43 دانشگاه اصلی و چندین دانشگاه فرعی دارد که این دانشگاه ها تنوع و گوناگونی بی‌شماری در زمینه‌ی رشته های دانشگاهی دارند و یک مزیت بسیار مهم که خیلی مورد توجه دانشجویان است این است که هر رشته ی مهم که در دانشگاه های برتر آمریکا تدریس می شود در استرالیا هم یافت می‌شود، حتی بسیاری معتقدند که دانشجویانی که در دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می‌شوند بسیار تواناتر ازدانشجویان در آمریکا هستند.

به عنوان مثال در این زمینه ما می‌توانیم به برترین دانشگاه کشور استرالیا که دانشگاه ملی استرالیا که درکانبرا پایتخت استرالیا واقع شده اشاره کنیم که بالغ بر 800 رشته تحصیلی ترکیبی برای دانشجویان فراهم آورده است. یعنی تمامی دانشجویان می‌توانند علاوه بر رشته انتخابی و تخصصی خود به موضوعات و رشته های فراتری دست یابند که این موضوع جزئی دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا می‌باشد.

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور دیگری را دارند زبان آن کشور بسیار اهمیت دارد و زبان انگلیسی که زبان رسمی استرالیاست آن را برای دانشجویان بسیار محبوب کرده است.

5 شهر استرالیا جزو 30 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی، استخدام و هزینه ها برای دانشجویان می‌باشد. دانشگاه های استرالیا در زمینه تحقیقات و فناوری جزو دانشگاه های پیشرو در جهان محسوب می شوند و همه ساله اختراعات و ابدعات فراوانی را به نام خود ثبت می کنند.

ما بر اساس رتبه‌بندی‌های به روز 2019 می‌توانیم به 7 دانشگاه در کشور استرالیا اشاره کنیم که به نقل از موسسه QS در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. همچنین مدارک دانشگاهی کشور استرالیا مورد تأیید و قبول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران می باشد.

 

 

مزایای بیمه برای تحصیل در استرالیا

 

بیمه دانشجویی از جمله مهم ترین و پراهمیت‌ترین الزامات برای دانشجویان است تا بتوانند به دانشگاه ها راه یابند و به هنگام هرگونه بیماری یا حادثه برای شخص بسیار مزایای بالایی است تا به شخص مورد نظر کمک شود.

این بیمه با اسم  OSHC  باید همه دانشجویان با خود به همراه داشته باشند، البته این بیمه شامل امور پزشکی و بیمارستانی در استرالیا است که بسیار اهمیت دارد و مزیت ویژه ای برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند محسوب می شود.

 

از نظر OSHC دانشجویی بین المللی به معنی این است که:

فردی که یا دانشجو باشد یا درخواست ویزای دانشجویی داده و یا دارای ویزای بریجینگ است و یا نسبت به دریافت و اخذ آن اقدام کرده است.

 

 

مزایای تحصیل در استرالیا از لحاظ شهریه دانشگاهی

 

متقاضیان در هر دانشگاهی در استرالیا باشند اگر بورسیه نباشند باید هزینه هایی پرداخت کنند که برای برخی از دانشگاه های استرالیا علاوه بر پول شهریه بسته به نوع رشته پولی مازاد باید پرداخت کنند که شامل هزینه هایی تخصصی در زمینه‌ی رشته های انتخاب شده می‌باشد.

حال هزینه‌های به روز شده در سال 2018-2019 را به شرح زیر بیان خواهیم کرد:

 در دوره‌های کارشناسی هر دانشجو میانگین باید 1500 تا 3500 دلار استرالیا در سال پرداخت کنند.

 در دوره‌های ارشد باید هر دانشجو 2000 تا 4000 دلار استرالیا در سال پرداخت کنند.

و همچنین در مقطع دکتری باید میانگین 14000 تا 35000 پرداخت کنند.

البته این هزینه ها مازاد بر هزینه های شخصی می‌باشد که بسته به شهر و نوع زندگی دانشجو بین 20 تا 40 هزار دلار متغییر می باشد.

نکته ای که باید ذکر شود این است که این هزینه ها متغیر است در هر دانشجو می تواند با کار دانشجویی قسمتی از هزینه های خود را به دست آورد.

 

 

مزایای تحصیل در استرالیا از نظر اقتصادی

 

 بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه ها ترس از مهاجرت را دارند اما کشور استرالیا و شرایط اقتصادی آن باعث شده است که بسیاری بر این ترس غلبه کنند و به امید دستیابی به بازارکار آن، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

یکی از مزیت های دانشگاه های استرالیا این است که با وجود اینکه دانشجویان با ویزای دانشجویی به کشور وارد می‌شوند اما به آن‌ها اجازه ی کار در طول تحصیلشان داده می شود.

دانشجویان در کشور استرالیا می‌توانند میانگین 20 ساعت در هفته را مشغول به کار باشند و تحت شرایطی اجازه کاری با ساعات بیشتر نیز دریافت می کنند و همچنین پس از پایان تحصیلاتشان فرصت های شغلی فراوانی پیش رو دارند.

 

No Comments

Post A Comment

You don't have permission to register