تحصیل در کشور چین نسبت به دیگر کشورها می تواند برآمد هزینه بسیار کمتری داشته باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها فراهم است و دولت چین نیز با ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی، سعی در حمایت از دانشجویان بین المللی را دارد. ویزای تحصیلی چین بر اساس مدت زمانی که می خواهید در این کشور اقامت داشته باشید به دو نوع دسته بندی می شود: ویزای X1 و X2.

ویزای X1 برای تحصیل به مدت بیشتر از 6 ماه تا یک سال است و برای مدت زمان بیشتر نیاز به تمدید دارد. با اخذ این ویزا می توانید اجازه کار به صورت پاره وقت را داشته باشید. ویزای X2 نیز برای تحصیل به مدت 6 ماه یا کمتر از آن به کار می رود.

برای تحصیل در چین ابتدا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کرده و برای اخذ پذیرش اقدام می کنید. پس از تایید دانشگاه برای گرفتن ویزای تحصیلی باید از طریق سفارت چین در ایران اقدام کنید. هم چنین نیاز است که گواهی اثبات توان مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در یک سال اول  را داشته باشید. (بدون احتساب درآمد کار پاره وقت)

شما عزیزان می توانید برای ارتباط با مشاورین ما در آرمان ویزا فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل کنید و اطلاعات دقیق تری در این زمینه به دست آورید.

 

 

You don't have permission to register