آلمان به دلیل اقتصاد قوی و درآمد بالایی که به نیروی متخصص تعلق می گیرد، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار می رود. اگر شما تخصصی دارید که کشور آلمان به نیروی متخصص در آن زمینه نیاز دارد بدون هیچ مشکلی می توانید ویزای کاری دریافت کنید.

در ابتدا شما می توانید ویزای Job Seeker (جستجوی کار) دریافت کنید که به شما اجازه ی جستجوی کار مناسب در آلمان را به مدت 6 ماه می دهد. پس از پیدا کردن کار می توانید ویزای خود را 6 ماه دیگر تمدید کنید و بعد از این یک سال برای دریافت بلوکارت آلمان اقدام کنید.

برای دریافت ویزای کاری، پیشنهاد شغلی شما باید جزو لیست مشاغل مورد نیاز آلمان باشد و حقوق دریافتی شما از آن حداقل 35000 یورو در سال (برای رشته های مهندسی و فناوری اطلاعات، ریاضیات، علوم پایه و پزشکان به جز دندانپزشکان) باشد.

داشتن کارت آبی آلمان  شمارا مجاز به کار در کشورهای اتحادیه اروپا به جز دانمارک، انگلستان و ایرلند می کند. برای اخذ آن یکسری شرایط وجود دارد: تحصیلات دانشگاهی معتبر، داشتن قرارداد کاری با شرایطی که در بالا گفته شد، داشتن مدرک زبان آلمانی یا آیلتس یا تافل و اولویت با افراد زیر 40 سال است.

با دریافت ویزای کاری آلمان، اعضای تحت تکفل خانواده شما نیز ویزا دریافت خواهند کرد و مجاز به کار در آلمان هستند. مدت اعتبار این ویزا معمولا 4 ساله می باشد اما اگر قرارداد کاری شما کمتر از این مدت باشد مدت اعتبار ویزا نیز به همان مدت خواهد بود.

هم چنین پس از گذشت 33 ماه از زندگی و کار در آلمان (برای افرادی که مدرک زبان آلمانی B1 دارند این زمان 21 ماه است) می توانید برای اخذ اقامت آلمان درخواست دهید.

در صورت علاقه مندی بیشتر فرم مشاوره ویزای کاری ما را پر کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

 

 

 

You don't have permission to register